Mersis Destek ve Danışmanlık Hizmetleri

Mersis Destek ve Danışmanlık

2010 yılında Mersin Ticaret Odası’nda uygulanmaya başlayan Mersis (Merkezi Sicil Kayıt Sistemi) projesi 2013 sonu itibariyle İstanbul Ticaret Odası hariç tüm ticaret odalarında aktif olarak kullanılmaya başlamıştır. 2014 Ocak ayı itibariyle İstanbul Ticaret Odası’nın da Mersis uygulamasına geçirilmesi hedefleniyor. Mersis sayesinde tüm tescil işlemlerinizi elektronik ortamda gerçekleştirmek mümkün olacak. Tabi bunun için biraz daha zamana ihtiyaç var. Projenin kısa vadedeki amacı firmaların mevcut bilgilerini Mersis’e aktarabilmek, güncellemelerini sağlamak. Gerek sistemdeki sıkıntılar, gerek kullanıcıların Mersis hakkında fazla bilgiye sahip olmaması geçiş sürecini biraz zor ve karmaşık hale getiriyor.

Bizler bu noktada devreye girerek, sizlerin işini kolaylaştırmak amacıyla bu web sitesini ve danışmanlık firmamızı kurduk. Bu anlamda Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyoruz. Mersis’te yaşanan tüm sıkıntıları, çözümlerini, prosedürü elimizden geldiğince sizlere aktarmaya çalışıyoruz.
Destek ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bilgi@mersisdestek.net adresine mail atmanız yeterli. Ayrıca iletişim kısmından bizimle irtibata geçebilir, size özel çözümlerimiz hakkında fiyat teklifi alabilirsiniz.
Dilerseniz sizin yerinize tüm tescil işlemlerini biz takip edebiliriz. Dilerseniz de telefonla ve e-posta yoluyla danışmanlık hizmetimizden faydalanarak prosedürlerin nasıl olması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Bizi sosyal medyadan takip edin:

Facebook

Twitter

16 thoughts on “Mersis Destek ve Danışmanlık Hizmetleri

 • OSMAN

  arkadaşlar merkez nakli için işlemleri yaptık son işleme gelindiğinde seç diyorum fakat bana ticaret odasında eksik işlemlerim oldugu hakkında uyarı geliyo ve işlem yapamıyorum ticaret odası ise bi sıkıntının olmadıgını söylüyor ne yapmalıyız

  Reply
  • Mersis Danışmanı Post author

   Merhaba Osman Bey,

   Firma bilgilerinizde eksiklik bulunmaktadır diye uyarı veriyorsa, bağlı bulunduğunuz ticaret sicil müdürlüğüne durumu bildirin. Mersis’teki bilgilerinizin güncellemesini yapsınlar.

   iyi çalışmalar.

   Reply
 • seyhan

  Merhaba

  Şirketimiz bilgilerimiz aşağıdaki gibidir. MERSİS No sorgulamasında Mersis numaramızın olmadığı görülmüştür.

   

  Cantürk Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.

  Ticaret Sicil no: 850218

  Kocamustafapaşa Vergi Dairesi – 202 034 8715

  Reply
  • Mersis Danışmanı

   Merhaba,

   Durumu bağlı bulunduğunuz ticaret sicil müdürlüğüne bildirmeniz gerekiyor.

   İyi çalışmalar.

   Reply
 • Yavuz San

  Adres değişikliği yapılırken, başvuruyu hazırla butonuna basılmasına rağmen tepki vermiyor. Teşekkürler

  Reply
 • Hatice

  Merhaba,

  yeni şirket kuruluş tescil işlemini başlattık mersisde sözleşmeyi ve bütün bilgileri girdik en sonunda mersis no istiyor onu bulamıyorum başvuru onayı için şart mı mersis no nasıl bulucam.yardımcı olabilir misiniz.

  Reply
  • Mersis

   Merhaba Hatice Hanım,
   Şirketin kuruluş işlemi bittikten sonra Mersis Numarası oluşur. Tescil edilmeyen firmalar için mersis no yok.

   Reply
 • zehra

  sicil numarası olmayanlar mersis numarası öğrenebiliyor mu  vergi numarası  olması yeterli  oluyor mu?  denedim görüntülenecek kayıt yok diyor .

  Reply
 • cengiz kidir

  ben muhasebeciyim. bir mükellefimin mersis numarası ile e imza daki tc nin aynı olmadığı hatası geldiğinden  işlemini gerçekleştiremiyorum. ama kaydında ben yardımcı oldum tc nosu aynı idi ne yapmam gerek

  Reply
 • muhasebec

  ben muhasebeciyim hisse devri yaptım ama en son işlemi hazılaya tıkladım birşey olmadı yardımcı olabilirmisiniz ?

  Reply

Speak Your Mind

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>